Wychowywanie i szkolenie zwierząt w celu jak najwyższej wydajności opierane jest na nagradzaniu zwierzęcia za czynności jakich od niego oczekujemy. Podobnie jak u ludzi nazywane jest to szkoleniem przez bodźce pozytywne. Bezspornie metoda ta przynosi dużo lepsze rezultaty niż przeciwstawna metoda wychowywania poprzez negatywne bodźce. Polega ono na karaniu za nieakceptowalne przez nas zachowania czworonoga. Każdy szkoleniowiec potwierdzi, iż najczęściej stosowaną nagrodą będącą pozytywnym bodźcem jest smakołyk. Taka metoda motywowania nie tylko pomaga szkolić psa a także buduje doskonałą więź między zwierzęciem a jego właścicielem.
Rodzaje smakołyków dla psa
Rodzajów smakołyków jest tak dużo (lub nawet więcej) jak wiele jest psów. Każdemu z nich może odpowiadać inna forma nagradzania smakołykiem. Jest pewna grupa właścicieli zwierząt, która używa smakołyków jako suplementów diety oraz środków leczniczych. Najbardziej znanym medialnie jest reklamowany w telewizji gryzak, który ma ratować uzębienie psa przed odkładaniem się na nim kamienia. Dużo częściej smakołyki służą jako sposób na nagradzanie zwierząt. Gdy nasz pies jest posłuszny chcemy go wynagrodzić. Podczas wyboru smakołyka zwróćmy uwagę na jego kaloryczność. Utuczenie naszego pupila nie jest najlepszą nagrodą.
Jak duży smakołyk dla psa?
Wielkość smakołyka dostosowujemy do naszego psa. Zupełnie co innego powinien otrzymać pies małej rasy a co innego duży pies obronny. Bardzo często właściciele czworonogów, które grzecznie czekały w domu pod ich nieobecność kupują kość dla psa. Jest to bardzo dobry pomysł ponieważ takie kości usuwają kamień nazębny. Jak duża powinna być kość? A to już kwestia indywidualna. Nie powinna być zbyt mała by pies jej zaraz nie połknął oraz zbyt duża by nie zrobił sobie nią krzywdy czy też nie zniechęcił się.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz